FOREST.INK

Slowturismus a pop toury

Slow turismus neboli pohodové cestování je pro ty, co si chtějí dopřát čas v místech, kam je zavedlo kouzlo nepoznaného a zároveň výjimečného bez toho, že by sledovali hodinky a jejich plán je žádný nemít. Prostě si vychutnat krásu přítomného okamžiku a přitom mít komfort zajištěných služeb za “domácí” ceny.

Rádi přemýšlíme o regenerativním a pohodovém cestování jako o dalším kroku na naší cestě nejen udržitelného cestování, ale i atraktivním způsobu ochrany přírodního i kulturního bohatství. A zároveň i skvělého způsobu vlastního seberozvoje , zejména v oblasti sebeuvědomění se jako součástí celku, ať už je člověk doma nebo na jiném kontinentě .

Protože naše stanice a zázemí slouží i pro různé vědecké a studijní projekty, tak spolu se skutečnými odborníky máme připravené tzv. scientific pop tour – neboli vědecko-populární pobyty. Zájemci, amatérští vědátoři, studenti a milovníci přírody při nich mohou zažít, jak se vlastně dělá vědecký výzkum třeba ptáků v terénu amazonské divočiny, stanou se aktivní součástí vědeckého týmu, osvojí si praktické i teoretické přístupy výzkumu se skutečným odborníkem. Území, kde operujeme je věhlasné svou biodiverzitou a nabízí endemické druhy v různých oblastech živočišných a rostlinných druhů. Můžete být při tom, kdy se objeví další nový neprozkoumaný brouček nebo orchidej!

Staňte se součástí
změny k lepšímu