FOREST.INK

Ekoturismus

Regenerační cestování se snaží učinit z cestování sílu pro dobro, chce nahradit konzumní, těžební a vykořisťovatelský charakter tradičního cestovního ruchu modelem navrženým a pečlivě řízeným tak, aby přinášel čisté výhody destinacím a místním občanům.

Regenerativní forma turistiky má za ambici , oproti tzv. udržitelné formě, přinést navštíveným  oblastem nějakou další přidanou hodnotu, kromě financí. Je to styl cestování, který mají v oblibě lidé s dobrodružným nastavením, kteří se nechtějí jen protáhnout místními kulisami v davech turistických konzumentů, ale kteří chtějí kontakt s běžnými lidmi, pocítit jejich tep každodenního života, a nebojí se třeba i menší práce jako je výsadba/údržba stromů , očista pláží nebo lesa od odpadků. Popřípadě i vedení nějakého užitečného workshopu na oblast, která je pro místní neznámou věcí, i přes fakt, že přístup k IT technologiím je i tady docela běžný.

Rozvíjíme tuhle oblast a rovnou ve více směrech společně s našim místním parťákem, který je zároveň univerzitním odborníkem na to, co se nazývá ekoturismus – Ronalem Chacou, vedoucí pro ekologický a rurální turismus. 

Udržitelnost znamená zajistit, že zdroje, které máme dnes, budou stále dostupné pro generace, které následují; regenerace je o zajištění toho, že to, co nyní děláme, se vrací zpět do systému, ze kterého máme prospěch. Místo toho, abychom zanechávali jen lehčí stopu, používáme tuto stopu k oplodnění této oblasti, aby se mohla regenerovat a v budoucnu ještě zesílit.

Staňte se součástí
změny k lepšímu